Jamnik odnosi się do psów wesołych i zwinnych. Dlatego przy wyborze odpowiedniej paszy należy preferować odmianę nasyconą wszystkimi niezbędnymi elementami. Kompletna dieta pomoże zachować zdrowie i sprawi, że zwierzę będzie wesołe i aktywne. Przy wyborze karmy bierze się pod uwagę wiek zwierzęcia i indywidualne cechy rasy. Ranking najlepszych karm dla jamników na rok 2025 opisuje wszystkie zalety i wady gotowych karm i ułatwia ich wybór.
Zawartość
Codzienna dieta Twojego zwierzaka powinna być zróżnicowana. Najczęściej jako żywność stosuje się specjalne gotowe mieszanki. Wybierając taką żywność, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:
Konieczne jest również uwzględnienie indywidualnych cech zwierząt. W przypadku chorób narządów wewnętrznych stosuje się lekkie mieszanki paszowe, które szybko się wchłaniają.
Karma dla psów może mieć różne właściwości. Każdy właściciel zwierzęcia dobiera rodzaj karmy indywidualnie, w zależności od osobistych upodobań. Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre parametry.
Rodzaj paszy | Mieszanina | Korzyść | Wartość energetyczna produktu |
Klasa ekonomiczna | Najczęściej używane odpady. Takich jak mączka kostna, substytuty kwasów tłuszczowych, dodatki chemiczne zastępujące witaminy | Korzyść prawie nie istnieje. Wymagane są dodatkowe suplementy witaminowe | Nie więcej niż 300 kalorii na 100 gram |
Premia | W produkcji wykorzystuje się odpady z produktów naturalnych oraz mięsa i ryb w ilości 30-40% całkowitej objętości. W składzie praktycznie nie ma dodatków chemicznych i wzmacniaczy smaku. | Nasyca organizm zwierzęcia energią. Nadaje się do codziennego użytku | Ponad 350 kalorii na 100 gram |
Super premia | Produkty wykonane są z wysokiej jakości surowców, które są niezbędne do pełnego rozwoju psiego ciała. W żywności nie ma szkodliwych chemikaliów. | Karma zawiera wszystkie niezbędne witaminy. | Ponad 400 kalorii na 100 gramów. |
holistyka | Składają się ze składników odżywczych specjalnie dobranych do karmy dla psów. W ramach karmy stosuje się zestaw wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Wykorzystywane są zarówno w codziennej diecie, jak i podczas zabiegów medycznych. | Kompletna dieta ze zwiększoną ilością witamin i minerałów | Od 450 kalorii na 100 gram |
Niezbędne informacje są wskazane przez producenta na opakowaniu. Dlatego przed zakupem musisz dokładnie przestudiować skład.
Wybierając pokarm dla jamnika, należy wziąć pod uwagę cechy tej rasy.Wybieraj żywność, która będzie jak najbardziej zdrowa i zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały, aby zachować zdrowie układu kostnego i narządów wewnętrznych.
Sucha karma tej marki została zaprojektowana specjalnie dla jamników. Specjalna technologia wykorzystywana do produkcji produktów pozwala nasycić codzienną dietę Twojego pupila wszystkimi niezbędnymi elementami. Produkowany jest w postaci drobnych granulek, które zawierają olejki niezbędne do komfortowego trawienia.
Podstawą są zboża i mięso drobiowe. Produkty produkowane są w workach o wadze 7,5 kg. Specjalne wygodne opakowanie zamyka się szczelnie po każdym użyciu.
Koszt to 3200 rubli.
Produkty są projektowane z uwzględnieniem wszystkich cech rasy. Najpopularniejszym produktem są kawałki kurczaka i dodatek zbożowy. Produkt gotowy do użycia, pozwala zachować zdrowie układu kostnego i sprawia, że sierść staje się jedwabista.
Cechą karmy są specjalne dodatki wzmacniające stawy. Ponieważ jamniki bardzo często cierpią na choroby układu kostnego i wymagają szczególnej opieki.
Koszt to 1700 rubli.
Sucha karma od czeskiego producenta została zaprojektowana specjalnie dla ras o wrażliwym układzie pokarmowym. Skład produktu nie zawiera soi i GMO.Produkty należą do klasy premium i nadają się do codziennego użytku.
Do produktów dodawany jest olej rybny, który odpowiada za piękno wełny i poprawia wchłanianie składników odżywczych. Karma jest antyalergiczna, zawiera w swoim składzie takie zioła jak rumianek i rozmaryn. Takie dodatki działają zapobiegawczo przeciwko chorobom układu pokarmowego.
Granulki są średnie, dlatego jamniki chętnie je zjadają. Produkty można kupić w sklepach zoologicznych, a także w supermarketach.
Koszt to 2700 rubli.
Ten rodzaj paszy nie nadaje się do codziennej diety, jednak nasyca organizm zwierząt fosforem i kwasami tłuszczowymi. Dzięki tym składnikom poprawia się kondycja szóstki i układu kostnego. Produkty na bazie łososia i tuńczyka. Zaleca się stosować 2-3 razy w tygodniu.
Karma jest wysoce przyswajalna i zastępuje potrzebę dodatkowego stosowania suplementów witaminowych. Odpowiedni dla wszystkich ras. Ma wygląd małych granulek o wyraźnym rybim aromacie.
Cena worka 12 kg to 6000 rubli.
Produkty klasy premium charakteryzują się wysoką jakością i kalorycznością. Na 100 gramów jest 358 kalorii.Zawiera drobinki mięsa drobiowego, a także naturalne oleje niezbędne do trawienia. Zawiera w swoim składzie substancje niezbędne do wzmocnienia układu kostnego.
Możesz kupić mieszankę paszową w workach o wadze 2,5 i 12 kg. Opakowanie wyposażone jest w wygodne zapięcie, które utrzymuje świeżość żywności przez długi czas.
Koszt to 2800 rubli za opakowanie 2,5 kg.
Karma jest dostarczana dla wszystkich ras. Zawiera drobinki wołowo-zbożowe. Ten rodzaj produktu należy do klasy premium, nasyca organizm zwierzęcia wszystkimi niezbędnymi witaminami. Produkty mają postać granulek, które nie sklejają się nawet podczas długotrwałego przechowywania. Na opakowaniu znajduje się tabela do ustalenia porcji w zależności od wielkości zwierzęcia i wieku. Waga paczki to 2,2 kg. Dla jamników opakowanie wystarcza na długi okres.
Koszt opakowania to 1000 rubli.
Ta marka jest odpowiednia dla psów wszystkich ras. Zawiera dużą liczbę przydatnych substancji niezbędnych do codziennej diety. Specjalna technologia wykorzystywana do przygotowania paszy pozwala zachować wszystkie dobroczynne właściwości składników. Należy zauważyć, że produkty zawierają naturalne mięso, a nie soję.
Do paszy dodaje się również suszone owoce i rośliny, które poprawiają trawienie. Karma nie powoduje reakcji alergicznych. Pasze pakowane są w worki 1, 3, 5 i 10 kg.Produkty mogą być stosowane podczas diet terapeutycznych jako źródło nasycenia organizmu witaminami.
Koszt paszy - od 4000 rubli. na worek 10 kg.
Niedroga karma specjalnie opracowana dla średnich psów. Często wybierany dla zwierząt powyżej 2 roku życia. Produkty wykonane są w formie małych kółek. Ta forma pozwala zmniejszyć obciążenie jamy ustnej i jest szybko trawiona. Użytkownicy zauważają, że stosując granulki, psy pozostają nasycone przez długi czas.
Produkt produkowany w dużych workach o wadze 15 kg. Jedna torba wystarcza na długi czas.
Koszt to 3000 rubli.
Karma w puszkach dla psów zawiera naturalne produkty mięsne. W produkcji odżywek nie stosuje się dodatków takich jak warzywa, zboża i wzmacniacze smaku. Konsystencja karmy ma wygląd kawałków mięsa w bulionie. Ma wysoką zawartość kalorii i może być stosowany jako główny pokarm.
Różnorodność smaków pozwala na indywidualny dobór dziennego menu w zależności od wieku pupila, a także preferencji żywieniowych. Wśród jamników dużą popularnością cieszą się produkty z mięsem z indyka, kurczaka i wołowiny. Aby poprawić trawienie, do produktu dodawany jest olej lniany.
Koszt to 140 rubli.
Karmy w puszkach dla psów są wysokiej klasy i polecane do codziennej diety pupila. W składzie zastosowano wysokiej jakości produkty bez dodatku barwników i aromatów. Zewnętrznie produkt wygląda jak kawałki mięsa w bulionie. Również w puszkach znajdują się otręby i suplementy witaminowe, które poprawiają wygląd wełny i wzmacniają kości.
Żywność w puszkach produkowana jest w metalowych puszkach z wygodną kratką do otwierania.
Koszt - od 150 rubli za słoik.
Marka ta oferuje szeroką gamę karm w puszkach dla średnich psów, w tym jamników. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie produkty naturalne i ich składniki. Na bazie produktów mięsnych i gulaszu warzywnego. Konsystencja produktu jest jak galaretka z małymi kawałkami. Może być używany jako gotowy. W przypadku dorosłego jamnika jeden słoik wystarcza na kilka karmień. Po otwarciu słoik należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 2 dni.
Cena wynosi 58 rubli za słoik.
Pasza produkowana jest w specjalnych małych opakowaniach do wygodnego stosowania. Może być stosowany dla wszystkich ras, w tym jamników. Karma zawiera całe kawałki mięsa z kurczaka, wołowiny i indyka. Wartość energetyczna produktu wynosi 65 kalorii na 100 gramów.
Zaleca się stosowanie tego typu produktu dla psów powyżej 1 roku życia. Po otwarciu opakowania produkty należy zużyć w ciągu jednego dnia.
Koszt - od 20 rubli za worek porcji.
Karma przeznaczona dla szczeniąt wszystkich ras. Zawiera w swoim składzie naturalne składniki i zwiększa aktywność pupila. Granulki są małe i nie uszkadzają jamy ustnej. Szybko się wchłaniają i zawierają prebiotyki niezbędne do prawidłowego trawienia. Użytkownicy zauważają, że przy regularnym stosowaniu suchej karmy u zwierząt poprawia się stan sierści.
Cena paczki 12 kg to 4500 rubli.
Jedzenie jest uważane za niedrogie, ale jest wysokiej jakości. W przypadku szczeniąt jamnika można użyć 2 smaków, są to jagnięcina i kurczak. Granulki są małe, nie sklejają się podczas długotrwałego przechowywania.
Produkt na bazie mąki mięsnej, której udział przekracza 30% całkowitej objętości. W produktach zastosowano również dodatki zbożowe niezbędne do prawidłowego trawienia. W celu utrzymania zdrowia układu kostnego i sierści stosuje się olej rybi oraz kompleks witamin.
Koszt paczki 15 kg to 2500 rubli.
Pokarm produkowany jest w metalowej puszce, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swoje właściwości użytkowe. Nadaje się dla szczeniąt do 1 roku życia, a także w okresie rodzenia potomstwa. Zawiera w swoim składzie wszystkie niezbędne elementy do rozwoju zwierzaka. Produkt ma postać puree, dzięki czemu szybko się wchłania.
Specjalny stolik pozwala na indywidualny dobór wielkości porcji w zależności od wieku i wagi pupila. Produkty nie powodują alergii i zaburzeń układu pokarmowego. Może być stosowany w czystej postaci lub jako dodatek do zbóż i innych rodzajów żywności.
Koszt to 80 rubli.
Konserwy mają postać delikatnego pasztetu. W produktach nie ma wzmacniaczy smaku i aromatów szkodliwych dla zwierząt. Wysoka przyswajalność produktu sprawia, że cieszy się popularnością wśród właścicieli szczeniąt. Ponieważ normalizuje proces trawienia i nasyca zwierzę energią.
Wchodzący w skład pasty kompleks witamin wzmacnia zęby i sprawia, że sierść staje się jedwabista. Witaminy mają również pozytywny wpływ na układ kostny zwierząt.
Koszt to 100 rubli.
Dużo się dyskutuje na temat wyboru jedzenia dla jamników. Eksperci zalecają prawidłowe obliczenie codziennej diety zwierzęcia.Przy stosowaniu suchych mieszanek pokarmowych pies musi mieć dostęp do wody przez cały dzień. W przeciwnym razie pojawią się problemy z trawieniem.
Mokra karma jest szybciej trawiona i zawiera niezbędną ilość płynów do komfortowego trawienia produktów. Jednak w przeciwieństwie do suchych mieszanek paszowych zawierają mniejszą ilość substancji witaminowych. Dlatego zaleca się, aby codzienna dieta zwierzaka była zróżnicowana, stosując kilka rodzajów karmy. W ten sposób otrzymasz menu do codziennego użytku.
Jamnik to ciekawskie zwierzę, które większość czasu spędza w ruchu. W przeciwieństwie do innych ras jamniki mają specjalną budowę ciała. Podłużne masywne ciało znajduje się na krótkich nogach. Dlatego jednym z częstych problemów ze zwierzętami są choroby układu kostnego. Aby uniknąć takich procesów, już od pierwszych dni życia należy dobierać odpowiednią karmę. Ocena najlepszej karmy dla jamników na rok 2025 pozwala wybrać odpowiednią codzienną dietę, w zależności od cech zwierzaka