Produkty bezglutenowe cieszą się coraz większą popularnością, stosuje się je przy alergiach na gluten, wegetarianach do gotowania różnych potraw, do kontroli wagi i przejścia na prawidłowe odżywianie. Ważne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości, które nie zaszkodzą zdrowiu. W artykule zastanowimy się, jak wybrać odpowiednią do ceny mąkę bezglutenową, komu taka mąka potrzebuje i jakie są przeciwwskazania.
Zawartość
Gluten to złożone lepkie białko występujące w zbożach. Jest bezbarwny, pozbawiony smaku i zapachu. Po rozcieńczeniu wodą kompozycja będzie lepka. Może być stosowany jako zagęszczacz. Gluten może negatywnie wpływać na organizm człowieka, obniża poziom wchłaniania tłuszczów, minerałów, witamin, może zaburzać pracę jelit.
Rodzaje mąki bezglutenowej:
Korzyść:
Produkty są organiczne, bez chemicznych zanieczyszczeń i dodatków. Może w pełni zastąpić mąkę pszenną. Każdy rodzaj nadaje się do gotowania różnych potraw.
Przy zastosowaniu kukurydzy pieczenie staje się luźne, przy użyciu groszku lub ciecierzycy produkty będą cięższe. Możesz łączyć różne rodzaje w jednym naczyniu, wtedy skład będzie się zmieniał w zależności od proporcji. Taki produkt nie traci swoich korzystnych właściwości podczas obróbki cieplnej, zachowuje wszystkie witaminy i minerały w gotowym naczyniu.
Zalecenia, na co zwrócić uwagę przy zakupie:
Produkt zawiera wiele witamin i minerałów, odpowiednich dla osób dbających o zdrowie.Utrzymuje młodzieńczą urodę skóry, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i wspomaga układ odpornościowy. Dzięki drobnemu mieleniu wygodnie jest ugotować z niego dowolne ciasto, okazuje się soczyste i smaczne. Pakowany w plastikową torbę. Waga: 350 gr. Średnia cena: 454 ruble.
Proszek jest dość pożywny i wysokokaloryczny, nie sprawdzi się przy przygotowywaniu z niego dietetycznego dania, ale dla osób z alergią na gluten jest to idealna opcja. Zapakowane w szczelne podwójne opakowanie, wystarczająco mocne, aby wytrzymać długi transport i przechowywanie. Waga: 500 gr. Cena: 589 rubli.
Mąka najwyższej jakości, drobno zmielona, idealna do wypieków. Jako część nie obranych z czerwonej skórki (blanszowanych) migdałów, zwiększa to poziom błonnika w mące. Z niego możesz gotować słodycze o niskiej zawartości węglowodanów (bułeczki, babeczki itp.). Okres przydatności do spożycia to 12 miesięcy. Średnia cena: 1060 rubli.
Produkt w 100% naturalny, blanszowany, I gatunek. Mąka przechodzi kilka etapów oczyszczania, dzięki czemu wszystkie minerały zachowują swoją wartość. Można go łączyć z różnymi rodzajami mąki do puszystych i delikatnych wypieków.Cena: 558 rubli.
Mąkę należy przechowywać w suchym pomieszczeniu o wilgotności względnej nie większej niż 65% i temperaturze nie wyższej niż 25 stopni. Okres ważności 1 rok. Pakowany w plastikową torbę. Idealny do pieczenia, może być podawany małym dzieciom. Średnia cena: 371 rubli.
Mąkę można dodawać do różnych rodzajów mąki lub wypiekać z niej samodzielnie. Produkty uzyskuje się nie tylko wzmocnione, ale również mające pozytywny wpływ na wiele układów organizmu. Pakowany w papierową torbę. Waga: 0,4 kg. Cena: 170 rubli.
Produkty krajowego producenta mają delikatny orzechowy aromat, który przenosi się na wypieki i orzechowy smak gotowego dania. Drobne ziarna można wykorzystać jako panierkę do kotletów, pierogów, serników i innych produktów. Cena: 96 rubli.
Mąka ma wyjątkowe właściwości, które mogą równoważyć poziom cukru we krwi, poziom hormonów, cholesterol i mieć korzystny wpływ na inne układy organizmu. Wartość dzienna: 150 gramów na osobę dostarcza 100% białka. Pojemnik: Torba papierowa. Cena: 241 rubli.
Producent gwarantuje wysoką jakość swojego produktu. Kompozycja ta może być stosowana przez dzieci od 3 roku życia oraz osoby z alergią na gluten. Wartość energetyczna na 100 gr: 298 kcal. Nie zawiera GMO ani sztucznych dodatków. Cena: 169 rubli.
„Zdrowe dzieciaki” gwarantują wysoką jakość swoich produktów. Dzięki specjalnej technologii przetwarzania taki produkt może być spożywany przez dzieci od 2 lat. Zawiera dużą ilość antyoksydantów, wzmacnia system odpornościowy i przyczynia się do prawidłowego rozwoju narządów wewnętrznych dziecka. Cena: 170 rubli.
Szlifowanie odbywa się ściśle zgodnie z GOST, co pozwala uzyskać wysokiej jakości kompozycję pełnego ziarna. Odmiana wysokoskrobiowa (około 80%), pozbawiona glutenu.Produkt jest źródłem białka roślinnego oraz wielu innych witamin i minerałów. Cena: 200 rubli.
Zawiera tylko 100% kleisty ryż, drobno zmielony. Nadaje się do niektórych dań kuchni japońskiej, konsystencja jest delikatna, dobrze utrzymuje kształt, ciasto jest gęste, elastyczne. Objętość: 0,4 kg. Pojemnik: plastikowa torba. Kraj pochodzenia: Tajlandia. Cena: 166 rubli.
Kompozycja nadaje wypiekowi kruchą strukturę, blask, delikatność smaku. Lekki, ale jednocześnie zawiera wiele niezbędnych pierwiastków śladowych. Wyprodukowane zgodnie ze wszystkimi standardami jakości na nowoczesnym sprzęcie. Producent: Chlebzernoprodukt. Cena: 71 rubli.
Doskonale nadaje się dla osób, które dostosowują dietę, monitorują wagę, mają alergię na gluten. Opakowanie doy-pack jest dość szczelne, pozwala na długie przechowywanie kompozycji na kuchennym stole. Waga: 250 gr. Marka: Farsis. Średnia cena: 142 ruble.
Kasza gryczana zielona to cenny produkt dietetyczny. Nie poddaje się obróbce cieplnej, wszystkie minerały zachowują swoją wartość. Z niego można zrobić nie tylko babeczki i ciasteczka, ale także naleśniki, makaron i chleb. Ma specyficzny zapach, należy to wziąć pod uwagę podczas gotowania. Koszt: 157 rubli.
Do produkcji używana jest wysokiej jakości, wyselekcjonowana kasza gryczana. Robi wspaniałe wypieki, chleb, babeczki, ciasteczka. Dzięki nowoczesnym technologiom zapach gryki praktycznie nie utrzymuje się podczas gotowania. Etykieta z tyłu zawiera przepis na pyszne dietetyczne naleśniki. Waga: 500 gr. Średni koszt: 70 rubli.
Do produkcji wykorzystywana jest kasza gryczana brązowa, w trakcie procesu produkcyjnego poddawana jest obróbce cieplnej, w gotowym naczyniu praktycznie nie ma zapachu. Nie zawiera chemikaliów ani GMO. Używa się go w piekarni, w cukiernictwie, do robienia płatków zbożowych, naleśników itp. Koszt: 106 rubli.
Do produkcji używa się zielonej, kiełkującej gryki, produkt posiada atest, spełnia międzynarodowe standardy jakości.Proces produkcji odbywa się bez obróbki cieplnej surowców, co pozwala zaoszczędzić wszystkie przydatne substancje. Waga: 300 gr. Średni koszt: 195 rubli.
Produkty z ciecierzycy są bogate w różne witaminy i minerały i są często wykorzystywane do przygotowania dań odpowiedniej, zdrowej diety. Zapakowany w mocną papierową torbę. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji w daniach gotowych nie ma zapachu roślin strączkowych. Średni koszt: 112 rubli.
Kompozycja zawiera grube włókno roślinne, które korzystnie wpływa na trawienie. Opakowanie jest papierowe, wygodnie jest w nim przechowywać produkt przez długi czas. Producent gwarantuje wysoką jakość produkowanych surowców. Waga: 500 gr. Średni koszt: 253 ruble.
Drobno zmielona ciecierzyca z wysokiej jakości surowców. Pakowanie: pudełko kartonowe. Kraj producenta: Rosja. Stymuluje układ odpornościowy organizmu. Produkt jest całkowicie gotowy do użycia. Wymiary opakowania: 11x5x17 cm Średni koszt: 159 rubli.
Mąka pakowana jest w plastikową torebkę. Robi puszyste, delikatne naleśniki, babeczki, ciasteczka. Nadaje się do gotowania prawie każdej kuchni na świecie. Kraj producenta: Rosja. Okres przydatności do spożycia wynosi 1 rok. Waga: 1 kg. Średni koszt: 372 ruble.
Polezzno produkuje wyroby z rosyjskiej kukurydzy, która nie została genetycznie zmodyfikowana. Pieczenie z takiej mąki na długo daje uczucie sytości, zmniejsza apetyt na słodycze i poprawia pracę jelit. Okres ważności: 4 miesiące. Średni koszt: 244 ruble.
Nadaje się nie tylko do pieczenia, ale również do celów kosmetycznych. Jest to optymalna karma dla osób z gruźlicą i różnymi problemami przewodu pokarmowego. Nie zawiera obcych zanieczyszczeń i dodatków. Waga: 0,5 kg. Średni koszt: 186 rubli.
Mąka nasyca gotowe potrawy minerałami i witaminami, podnosi wartość biologiczną produktu. Pakowany w papierową torbę. Można zamówić w sklepie internetowym producenta. Firma wytwarza produkty wyłącznie z krajowych surowców. Średni koszt: 70 rubli.
W artykule przyjrzano się, jak kupić wysokiej jakości mąkę bezglutenową. Produkty spożywcze muszą być wybierane z długim terminem przydatności do spożycia, w obecności certyfikatów jakości od producenta. Przedstawiona ocena pomoże określić rodzaj mąki i którą lepiej wybrać w określonych warunkach.
Niezależnie od rodzaju wybranego produktu pozytywnie wpływa na trawienie i koloryt ciała (normalizuje poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu, normalizuje wagę). Używany również do celów kosmetycznych.